Witamy Cię w Bartoszycach – mieście niepowtarzalnym, pełnym polotu i kolorytu. Mieście bogatym kulturowo i ciekawym historycznie. Z atrakcyjnym położeniem. Ze wspaniałymi mieszkańcami. Ze zróżnicowaną i wielokierunkową ofertą zapewniającą potrzeby każdej grupy wiekowej.

Jesteś w mieście ze zrównoważonym rozwojem. Nowoczesność idzie tu w parze z tradycją. Dzięki wielu inwestycjom Bartoszyce nie pozostają w tyle. Rozwijają się, stają się coraz bardziej atrakcyjne. Korzystają z tego m.in. przedsiębiorcy lokujący swoje firmy na leżącej na terenie miasta Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Miasto jednocześnie podkreśla swoje walory historyczne i wypoczynkowe. Wyremontowana starówka pozwala przysiąść w jednym z kilku lokali gastronomicznych i wyobrazić sobie, jak to miejsce wyglądało w czasach przedwojennych. Liczne zaś tereny zielone, w tym m.in. nad rzeką Łyną – największą na Warmii i Mazurach – dają chwile wytchnienia i możliwość obcowania z przyrodą.

Niezwykle ważnym jest inwestycja w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Dzięki temu mieszkańcy i goście mają pełną paletę możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Od lat na terenie Bartoszyc z powodzeniem funkcjonują boiska wielofunkcyjne „Orlik”, siłownie zewnętrzne, korty tenisowe. W sezonach czynne są basen oraz zadaszone lodowisko. A lada moment gruntowną modernizację przejdzie miejski stadion, który zmieni się w piękną arenę lekkoatletyczną i piłkarską.

Naszą „perełką” jest hala widowiskowo-sportowa, czyli główna arena tegorocznych Mistrzostw Polski Masters w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn. To nowoczesny, funkcjonalny i przestrzenny obiekt. O jego zaletach mogli już przekonać się m.in. finaliści siatkarskich mistrzostw Polski juniorów oraz młodzików, trenujący w niej reprezentanci juniorskich i młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce ręcznej, czy młodzieżowe kadry szczypiornistek Polski i Litwy, które rozegrały towarzyski mecz.

Mamy nadzieję, że Bartoszyce przypadną Tobie do gustu i ciekawie spędzisz tutaj swój czas. Miłego pobytu!